Онлайн-курси

Історія Могилянки

Викладач: Яременко Максим Васильович

Курс “Історія Могилянки” розрахований на широку аудиторію, без будь-яких вікових обмежень. Безперечно буде корисним всім, кого цікавить минуле вітчизняної освіти й культури. Слухачі довідаються про основні віхи в історії української освіти загалом та Києво-Могилянської Академії зокрема. При цьому, буде підважено окремі усталені твердження: про суть і здобутки вітчизняного шкільництва; про збережені донині архітектурні пам’ятки. Автор курсу намагається викласти матеріал не тільки через інтермедіальні (архітектурно-мистецтвознавчі) характеристики, а через максимально «живі» розповіді про особистостей, які були свого часу пов’язані з Києво-Могилянською Академією.

Записатися на курс

Digital Literacy

Викладачі:

Тетяна Ярошенко – віце-президентка з наукової роботи та інформатизації НаУКМА, керівник Центру наукометрії та цифрової підтримки досліджень НаУКМА, канд.іст.наук, доцент, засл.працівник культури України, виконавчий директор ГО ЕЛІБУКР, член правління ГО “Українське Фулбрайтівське Коло”, член Research Data Alliance.

Ірина Тихонкова – к.б.н. с.н.с. відділу сигнальних систем клітини Інституту Молекулярної Біології і Генетики НАНУ, фахівець з навчання інформаційно-аналітичні ресурси Clarivate Analytics

Ірина Кучма, координаторка програми “Відкритий доступ” у eIFL.net (EIFL, Литва – Нідерланди). Разом з 50 партнерами з усіх країн ЄС, вона працює у проекті OpenAIRE (Інфраструктура відкритого доступу для досліджень Євросоюзу, https://www.openaire.eu/) – ініціативі з підтримки відкритого доступу, відкритих наукових даних і відкритої науки у Європі. Ірина також координує тренінгову програму європейського проекту FOSTER (https://www.fosteropenscience.eu/) з розвитку навчальних і освітніх програм з відкритої науки. Член Research Data Alliance.

Курс створений в НАУКМА у співпраці з платформою онлайн навчання ПРОМЕТУС, та за сприяння Києво-Могилянської Фундації в Америці, кампанії Clarivate Analytics, громадської організації ELIBUKRта європейського проекту та платформи FOSTER.

Ми очікуємо, що після завершення курсу, Ви зможете:

· Зрозуміти, як відбувається сучасна наукова комунікація, яким чином відкритий доступ, відкрита наука, відкриті ліцензії, управління даними досліджень впливають на життєвий цикл наукового дослідження, зокрема, у поширенні та збереженні результатів Вашого дослідження

· Застосовувати сучасні практики та пошукові техніки для роботи з науковими джерелами, використовувати універсальні та спеціалізовані інформаційні ресурси, сучасні веб-застосунки для різних етапів дослідження і не тільки.

· Створювати план управління даними дослідження, впевнено оперувати наукометричними показниками, підтримувати в актальному стані Ваші дослідницькі профілі та мати інші необхідні цифрові дослідницькі навички

Детальний опис курсу

Записатися на курс

Підготовка до ЗНО з математики: лайфхаки від Могилянки

Викладач: Братик Михайло Васильович

Підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання з математики – завдання непросте та потребує значних зусиль, але тепер вам буде значно простіше, адже ми підготували набір лайфхаків з кожного розділу вашого майбутнього зошиту з ЗНО! Ми звернемо увагу не стільки на методи розв’язання типових прикладів, скільки на помилки, яких найчастіше допускають при розв’язанні, та надамо поради, як їх уникнути.

Домашні завдання до кожного розділу допоможуть перевірити свій рівень знань та закріпити пройдений матеріал. Структура онлайн-курсу відповідає програмі ЗНО з математики. Усі завдання для домашніх тестів взято з тестів ЗНО попередніх років. Автоматична перевірка виконаних завдань дозволить вам відразу побачити, які завдання було зроблено правильно, а які – ні.

Записатися на курс

Готуємось до ЗНО з англійської разом з могилянцями

Викладач: Ірина Піроженко

Зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов – серед найважливіших видів тестувань, які складають нині українські школярі. Саме воно входить до переліку конкурсних предметів для багатьох гуманітарних, технічних та комп’ютерних спеціальностей. А англійська мова – найпопулярніша серед іноземних в українських школярів. Як не розгубитись? На що звернути увагу? До чого докласти якнайбільше зусиль?

Цей курс розрахований не на вивчення англійської мови як такої, а на допомогу саме у підготовці до ЗНО. Він містить необхідні відомості, рекомендації та матеріали для успішної підготовки до тестування. Як практичні завдання та порядок проведення тестування та його особливості? Особливо цікавим цей курс стане тим, хто не має змоги одержати якісну підготовку та кваліфіковану консультацію через складну ситуацію, яка склалася на теренах нашої держави – мешканцям тимчасово окупованої території Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей.

Записатися на курс