Відомі університети дистанційного навчання

Сучасна світова практика показує, що в останні десятиліття відбуваються глибокі зміни в сфері освіти в усіх країнах. Ці зміни викликані новими потребами економічного розвитку в умовах глобалізації, широкого поширення інформаційних і комунікаційних технологій, які пронизують усі сфери людської діяльності. Одним з характерних явищ у розвитку систем освіти в розвинених країнах стає дистанційне навчання.

Відомі університети з програмами дистанційного навчання за кордоном: University of South Africa (1946), FernUniversität in Hagen (Німеччина, 1974), Національний технологічний університет (США, 1984) (дистанційні програми з інженерних спеціальностей), INTEC-коледж Кейптауна (ПАР), Іспанський національний університет дистанційного навчання, Відкрита школа бізнесу Британського відкритого університету, Австралійська територіальна інформаційна мережа.